Aktualności

Strona główna / Aktualności

Życzenia Bożonarodzeniowe 2022

Radosnych Świąt Narodzenia Pańskiego,

Pomyślnego Nowego roku, oraz wielu miłych chwili spędzonych w gronie najbliższych


Rozmowy w MRiRW

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk oraz sekretarz stanu Ryszard Bartosik spotkali się z przedstawicielami Polskiego Związku Pszczelarskiego: Tadeuszem Dylonem – prezydentem PZP oraz Stanisławem Bólem – wiceprezydentem PZP.

 


Dopłaty do przezimowanych rodzin pszczelich

Poniżej przekazujemy pełną treść rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20210000926/O/D20210926.pdf

Nowelizacja rozporządzenia wchodzi w życie z dniem 28 maja 2021 r. a to oznacza, że wnioski będzie można składać od 28 maja 2021r. do dnia 30.06.2021r.


Spotkanie w pasiece KPMR

20.05.2021 r. z okazji Światowego Dnia Pszczół w pasiece KPRM odbyło się spotkanie, w którym udział brali: Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda, Poseł Grzegorz Lorek, Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego Tadeusz Dylon oraz Sekretarz Polskiego Związku Pszczelarskiego Stanisław Ból.Pismo do MRiRW

Przez wiele lat IO Zakład Pszczelnictwa w Puławach prowadził analizę pszczelarstwa na podstawie ankiet składanych przez organizacje pszczelarskie do KOWR. Polski Związek Pszczelarski otrzymał informację, że Zakład miał zostać pozbawiony takiej możliwości. Wyniki analizy służą do opracowywania działań interwencyjnych na rynku miodu w ramach Programu Strategicznego oraz są źródłem danych, na podstawie których jest rokrocznie przekazywana informacja do KE.
 

Odpowiedź z MRiRW

Odpowiedź MRiRW w sprawie pisma z 18.01.2021r, które napisał Prezydent PZP Tadeusz Dylon.


Spotkanie z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi

W dniu 13.01.2021 r. w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się spotkanie z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w sprawie objęcia dofinansowaniem bezpośrednim każdej przezimowanej rodziny pszczelej.


Certyfikat PZP

Dnia 30.12.2020r. Polski Związek Pszczelarski przyznał Panu Tadeuszowi Dylonowi Prawo Stosowania Banderoli PZP na warunkach ustalonych przez Zarząd Polskiego Związku Pszczelarskiego.


Życzenia noworoczne 2021

Wszystkim Naszym czytelnikom życzymy, aby 2021 rok był czasem

radości, pokoju, sukcesów oraz realizacji wszelkich planów i zamierzeń.